Czy po kroplach Dicortineff warto udać się na zmierzenie ciśnienia w oku?

Witam, Choruje na zapalenie spojówek i przyjmuję dicortineff, lekarz wypisał mi po 3 krople przez 10 dni. Na ulotce jest napisane niedłużej niż 7 dni. Czy po 10 dniach warto udać się na zmierzenie ciśnienia oka? Gdyż słyszałem, że lek ten może wywołać wzrost ciśnienia w oku, a jedno z moich oczu posiada górną granicę ciśnienia (21 mmHG)

Szanowny Panie, jeśli ma Pan predyspozycję do jaskry, to można udać się na wizytę kontrolną do okulisty, aczkolwiek 10-dniowa kuracja nie powinna stanowić problemu