Czy po operacji całkowitego usunięcia tarczycy można zażywać te tabletki?

Dzień dobry, czy po operacji całkowitego usunięcia tarczycy można zażywać te tabletki: Boiron Homeovox, tabletki, 60 szt.? Dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam, producent leku nie wspomina o takim przeciwwskazaniu, zatem preparat ten nie powinien Pani zaszkodzić. Proszę pamiętać, że jest to lek homeopatyczny, więc ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest niewielkie. Istotne jest, by przyjmować je zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacją na ulotce, w przypadku poważnych schorzeń – należy stosować je jako kurację wspomagającą leczenie metodami medycyny konwencjonalnej, nie jako zamiennik. Jeśli jest Pani zainteresowana tematem homeopatii oraz przyjmowania leków homeopatycznych, odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-leki-homeopatyczne. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.