Czy po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej, mogę skrócić przerwę?

Witam. Chciałam zapytać czy po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej, mogę skrócić przerwę, która będzie trwała 3 dni? Tzn. Wczoraj tj. 25.04. zażyłam ostatnią tabletkę i dziś 26.04. zaczęłam przerwę, i czy mogę zacząć nowy blister w niedzielę 29.04.? Chciałam uregulować sobie dni, w których będzie występował okres. Byłoby to jednorazowe. Proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jednorazowo można wykonać taką przerwę, jednak należy się liczyć z możliwością wystąpienia plamień podczas stosowania kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych.