Czy powiększenie tarczycy wpływa na wynik testu ciążowego?

Uprawiałam petting z chłopakiem 7 tygodni temu. Nie miał wytrysku, nie mam pewności czy doszło to przeniesienia preejakulatu, ale obawiam się, ponieważ wkładał mi palce do pochwy. Nie wiem czy na swej ręce miał preejakulat ale podczas, gdy ja dotykałam jego członka taki się wydobył. I martwię się, że może podczas poprawiania tzn. chowania do bokserek dotknął swego członka.
Po tej sytuacji dostałam normalnego okresu w grudniu, pojawiły się skrzepy krwi oraz okres trwał 7 dni. Cykle mam nieregularne, ale wciąż obawiam się, że mogę być w ciąży. Wydaje mi się, że na początku tygodnia przechodziłam owulację, ponieważ pojawił się ten przezroczysty, galaretowaty ciągnący się śluz, a teraz mam biały o nieklejącej się konsystencji. Teraz zauważyłam troszeczkę dodatkowo jeszcze białego klejącego. Boli mnie podbrzusze od 5 dni, nie miałam również od 4 dni stolca. Wyszukuje objawów u siebie, ostatnio nawet boję się, że może powiększyła mi się macica, bo tak jakbym miała lekkie "wybulenie" w podbrzuszu. Wydaje mi się, że tak jakbym miała powiększone podbrzusze.
Nie wiem czy mogę robił test ciążowy, bo lekarz rodzinny zauważył u mnie powiększoną tarczyce, a czytałam, że problemy z z tarczycą mogą podobno zmienić wynik testu. Teraz czekam na okres i cała się denerwuje, boję. Teoretycznie powinien pojawić się na dniach, ale boję się, że go nie dostanę. Nie mogę się na niczym skupić z nerwów. Szukam ciągle informacji w necie na temat ciąży ...

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie!
Proszę, dla uspokojenia się, wykonać test. Powiększenie tarczycy nie powinno wpływać na jego wynik. Prawie na 100% nie jest Pani jednak w ciąży. Świadczy o tym chociażby pojawienie się normalnej, trwającej 7 dni miesiączki, oraz śluz szyjkowy charakterystyczny dla dni płodnych. Niewykluczone, że nieregularne cykle oraz obecne objawy to wynik zaburzeń czynności tarczycy (czy robiła Pani już badania poziomu hormonów tego narządu?).
Powiększenie obwodu brzucha może być spowodowane brakiem wypróżnienia. Problem ten (brak stolca) jest dość niepokojący, i to bynajmniej nie z powodu możliwości zaistnienia ciąży. Jeśli stolec nie pojawił się również przez ostatnie dwa dni, radzę udać się do swojego lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam!
Polecam także artykuł o testach ciążowych: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0