Czy powinnam się martwić moim wynikiem prolaktyny?

Dzień dobry, Na zlecenie endokrynologa wykonałam badania prolaktyny na czczo i po MTC(po 1h). Prolaktyna na czczo: 56,88 ng/ml Prolaktyna 1h po MTC 221.37 ng/ml Czy jest czym się martwić? Co te badania mogą wskazywać?

Ale prolaktyna sama w sobie jest za wysoka (5-25ng/ml norma). Wobec dolegliwości wskazane jest podjęcie leczenia. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.