Czy powinnam się wybrać do specjalisty?

Witam. Od lat zmagam się z silna nerwica (mam 23 lata), w wieku 13 lat przeżyłam samobójstwo kogoś bliskiego. Od tamtego momentu zaczęły się duszności, sztywnienie rąk, wielka agresja. Przez kilka lat brałam przepisane przez lekarza psychotropy. Później wyjechałam za granicę i postanowiłam to rzucić. Czuję się lepiej, nie mam duszności, nie czuje się jakbym miała zaraz zwariować. Problem jest w tym, że mam silna nerwice. Denerwuje mnie dosłownie wszystko. Mówię bardzo szybko, nie potrafię wysłuchać krytyki do końca, odrazu wybucham, staje się wulgarna lub po prostu zamykam się w pokoju i płaczę.. nawet prosta czynność jaka jest zrobienia sobie śniadanie staje się dla mnie koszmarem. Nie potrafię zrobić tego powoli, tylko to musi być na już. Oczywiście w tamtym momencie czuje przypływ złości i gorąca. Co w takim przypadku robić? Czy powinnam się wybrać do specjalisty? Myślę, że nie mam żadnych problemów, po prostu ta nerwica nie chce odemnie odejść

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę u psychologa psychoterapeuty, gdyż z Pani opisu wnioskuję, iż przedstawione trudności są bardzo uciążliwe i obniżają jakość życia. Metodą na radzenie sobie z przypływem złości może być np. policzenie do 10; wzięcie kilku głębszych oddechów; zastąpienie płaczu i zamykania się w pokoju inną aktywnością np. wyjściem na powietrze lub poćwiczeniem na rowerku stacjonarnym itp. Sądzę, że Pani problemy wymagałyby dłuższej pracy terapeutycznej i omawiania szczegółowo na bieżąco z terapeutą. Jestem dobrej myśli i podejrzewam, że mając motywację może Pani osiągnąć oczekiwane rezultaty terapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/

Witam Panią,
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji nadmierna
nerwowość, napady złości i agresja są reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie
z przeszłości.
Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania
i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę i rodzi agresję lub poczucie przygnębienia.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Jeżeli zauważa Pani coś niepokojącego w swoim
zachowaniu i występują trudności z efektywnym
radzeniem sobie z emocjami i ze stresem, należy
jak najprędzej skonsultować problem z psychologiem.
Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych,
podczas których odzyska Pani równowagę wewnętrzną
oraz zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie z emocjami,
ze stresem i trudnymi sytuacjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl