Czy powinnam zakupić tabletkę dzień po?

Witam mam pytanie Jestem dziewica razem z chłopakiem uprawialiśmy peeting jednak chłopak włożył sama główkę penisa. Możliwe ze nawet nie cała Tylko na pare sekund. Potem pieścił moja narządy płciowe palcami boimy się ze mógł wydostać się prejakulat I dostać do dróg rodnych na dodatek mam dzień owulacyjny i obawiamy się zajścia w ciąże czy powinnismy zakupić tabletkę dzień po skoro jestem dziewica ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli doszło do penetracji dróg rodnych – bez znaczenia na jaką głębokość wszedł penis oraz to czy jest Pani dziewicą – a dodatkowo miała Pani dni płodne, to niestety należy liczyć się z ryzykiem ciąży. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

Warto wspomnieć, że choć zapłodnienie za pośrednictwem preejakulatu jest mało prawdopodobne i zdarza się niezwykle rzadko, to nie jest niemożliwe. Do zapłodnienia może dojść również pomimo dziewictwa – w Pani przypadku raczej hipotetycznego, ponieważ opisana sytuacja wskazuje, że ma Pani za sobą inicjację seksualną. Proszę pamiętać, że błona dziewicza, a raczej jej kształt i forma, to cecha osobnicza, zasadniczo jednak jest to fałdka skóry nie stanowiąca przeszkody dla plemników, a niekiedy i nawet dla męskiego członka. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza.

Należy zatem pamiętać o stosownej antykoncepcji podczas każdej penetracji pochwy penisem, zwłaszcza gdy ma to miejsce podczas dni płodnych. Nie sposób jednak ocenić ryzyka zapłodnienia w Państwa przypadku, zatem decyzję o zastosowaniu antykoncepcji postkoitalnej muszą Państwo podjąć sami. Być może pomocny w tym będzie nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.