Czy powinny mnie martwić takie wyniki RTG klatki piersiowej?

Dzień dobry, W sobotę miałem nagły niczym nie spowodowany atak bólu lewego ramienia i klatki piersiowej przy oddychaniu. Ból z czasem minął, w poniedziałek miałem RTG klatki piersiowej, a dziś następujący opis: Odma opłucnowa w szczycie płuca L - szerokość komory do 35mm. Zarysy przepony gładkie. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Pola płucne bez zagęszczeń miąższowych. Sylwetka serca niepowiększona. Mam pytanie, czy mam się tym martwić, np jechać do szpitala? Nie czuje praktycznie żadnego bólu, jedynie czasami ciśnienie w okolicach mostka przy np. wstawaniu z pozycji siedzącej bądź leżącej. Słyszalny jest również objaw Hammana - „bulgot” równy z biciem serca w niektórych pozycjach, szczególnie leżąc na lewym boku. Nie czuję się źle. Czy coś z tym robić? Wizytę u internisty mam jutro. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

odma opłucnowa to stan, w którym powietrze gromadzi się w przestrzeni między opłucną wokół płuc. W wyniku tego powstaje ucisk na płuca, który może powodować objawy takie jak ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu oraz symptom Hammana.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie ocenić wyniki z uwzględnieniem stanu klinicznego, dlatego wizyta u internisty jest dobrym pomysłem. Pilny wyjazd do szpitala raczej nie jest konieczny, ale proszę monitorować stan swojego zdrowia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/odma-oplucnowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.