Czy probiotyki chronią przed infekcjami dróg rodnych w trakcie starania się o dziecko?

Witam serdecznie.
Mój problem to nawracające infekcje wywołane przez beztlenowce. Po ostatniej wizycie u ginekologa ok. 5 miesięcy temu okazało się, że wraz z mężem dorobiliśmy się infekcji wywołanej przez bakterie beztlenowe. Jest to dla nas szczególnie uciążliwy problem, odkąd współżyjemy bez zabezpieczenia. Staramy się z mężem o dziecko już 4 miesiące i nadal nic. Powoli zaczynam się załamywać.
Dodam, że wyniki badania nasienia męża wyszły w miarę dobre. Lekarka poleciła ograniczyć słodycze, a niestety też mam do nich słabość i pić codziennie A***. Przepisała N******** w zapasie na parę miesięcy, M*********** oraz maść P********. A*** piłam przez ok 4 miesiące i przyznam, że wszystko było ok, nic mnie nie brało. Problem powrócił, gdy ok miesiąc temu przestałam pić go i niestety znów bakterie beztlenowe, co utrudnia nam starania.
Proszę o poradę, jak mogę wzmocnić swoją odporność na tę infekcję? Czy A*** rzeczywiście przeciwdziała nawrotom takich infekcji jak w moim przypadku? Czy rzeczywiście wzmacnia odporność, bo naczytałam się o nim sporo negatywnych opinii, dlatego przestałam go pić? Czy po prostu nie lepiej by było zastąpić go probiotykami z apteki typu ******** itp, oraz jaki wpływ na odporność ma spożywanie słodyczy? Czy one faktycznie zaburzają odporność?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Słodycze nie tyle obniżają odporność, co poprzez zwartość cukru są pożywką dla bakterii. Ponadto, zjadając słodycze rzadziej sięgamy bo owoce i warzywa, mające wiele witamin i dobrze wpływających na siły obronne organizmu.

Jeśli opisywany przez Panią produkt mleczny wyraźnie pomagał Pani, to może Pani nadal go pić. Radzę jednak rzeczywiście spróbować najpierw zastosować probiotyk dopochwowy. Jogurt nie działa bowiem bezpośrednio, w miejscu w którym dochodzi do zakażenia, lecz stymuluje układ odpornościowy poprzez wpływ na równowagę bakteryjną w jelitach.

Pozdrawiam serdecznie!