Czy rezonans magnetyczny może wykryć guza?
mialam w lipcu tomografie komputerowa glowy ale teraz w listopadzie mam rezonans glowy czy to badanie moze wykryc guza jezeli tomografia nic niepokazala bylo wszystko wporzadku

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Rozwój intelektualny dziecka autystycznego
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.
Witam serdecznie,
Badanie MRI m.in. służy do oceny mózgowia, w tym też w kierunku diagnostyki ewentualnych guzów mózgu. Jest badaniem dokładniejszym od tomografii komputerowej jeśli chodzi o obrazowanie tkanek miękkich. Jeśli z jakiś przyczyn tomografia komputerowa nie była w stanie wykryć guza, to badanie MRI głowy powinno go zobrazować.
Pozdrawiam.