Czy rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej tuż przed okresem chroni przed ciążą?

W tym miesiącu zaczęłam brać antykoncepcję-Ovulastan. W dniu w którym otrzymałam ją od lekarza powinnam być tuż przed miesiączką,ale po usg lekarz ocenił, że endometrium wygląda jak tuż po i że jeden jajnik ma cechy PCOS. Zalecił nie czekać na okres i od razu zacząć brać tabletki, stosując przez pierwszych 7 dni dodatkowe zabezpieczenie. Czy w wypadku takiego rozpoczęcia stosowania antykoncepcji, w 7-dniowej przerwie po pierwszym opakowaniu jestem zabezpieczona?

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności proponuje się powstrzymać lub stosować dodatkowe metody antykoncepcji niehormonalne