Czy są wskazania do wykonania zastrzyku z immunoglobuliny?

Dzień dobry, Jestem w 24 tygodniu drugiej ciąży. Mam grupę krwi Brh-, a mąż Arh .. Lekarz polecił abym w 28 tygodniu ciąży zrobiła zastrzyk z immunoglobuliny. Badanie z krwi na przeciwciała robione na początku ciąży wyszły " Przeciwciał odpornościowych do antygenów krwinek czerwonych nie stwierdzono" czy jest potrzeba abym robiła ten zastrzyk? Na wypisie ze szpitala pierwszego porodu jest napisane " nie zakwalifikowano do podania immunoglobuliny anty-D

Najprawdopodobniej takie zalecenia maja swoją przyczynę. Do podania immunoglobuliny anty-Rh kwalifikują się kobiety Rh- u których nie stwierdza się obecności przeciwciał anty-Rh w przypadku jeśli dziecko jest Rh+ (lub jeśli nie ma możliwości określenia grupy krwi dziecka). Odstępuje się od podania immunoglobuliny w przypadku, gdy dziecko jest Rh+ lub jeśli kobieta ma szczególną grupę krwi, tzw. słaby antygen D (takie osoby nie wytwarzają przeciwciał anty-Rh).