Czy spóźniający się okres to jeden z objawów ciąży?

Czy ciąża jest możliwa w sytuacji, w ktorej w ubiegłym miesiącu miałam okres 9 dni po stosunku (w planowanym terminie) a w tym miesiącu okres spoznia sie juz kilka dni pomimo występujących objawów, które zawsze zapowiadają u mnie okres.

Lek. Wojciech Zygmunt

Jest to zwykle jeden z pierwszych objawów ciąży, ale jest to objaw bardzo mało specyficzny. Kilkudniowe spóźnienie krwawienia miesiączkowego w pani przypadku najprawdopodobniej nie jest związane z występowaniem ciąży. Pozdrawiam i życzę zdrowia.