Czy stres wpływa na wyniki krzywych?

Dzień dobry! Mam pytanie. Czy jeżeli mocno stresuję się podczas badania krzywej glukozowej i krzywej insulinowej to czy wyniki będą mocno zawyżone?
KOBIETA, 39 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

stres może w pewien wpłynąć na wyniki badania krzywej glukozowej i krzywej insulinowej (ze względu na produkcję kortyzolu i adrenaliny), ale raczej nie powinien znacząco zawyżać wyników. Wpływ stresu na te badania zazwyczaj jest stosunkowo niewielki i krótkotrwały. Jednakże, aby uzyskać jak najbardziej wiarygodne wyniki, zawsze warto starać się zminimalizować stres przed badaniem poprzez odpowiednie przygotowanie i unikanie sytuacji stresujących w dniu badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-stresu-na-wynik-badania-glukozy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.