Czy syrop mógł sfalszować wynik testu obciążenia glukozą?

Witam, Jestem w 26 tygodniu ciąży (dokładnie 25 3). Test obciążenia glokozą robiłam 2 dni temu, wyszła mi cukrzyca ciążowa. Jednak w dniu wykonywania badania nie byłam do końca zdrowa, ale był to ostatni moment przed wizytą u ginekologa więc musiałam je wykonać. Moje wyniki to 79/140/168 mg/dl. I tutaj nasówa się moje pytanie. Podczas badania, tuż przed pobraniem krwi po 1h złapał mnie okropny atak kaszlu. Nie myśląc, że jestem w trakcie badania wzięłam 1 dawkę (15ml) syropu Supremin max, aby kaszel ustąpił. Czy syrop mógł spowodować sfałszowanie wyniku pobrania po 2h? Czy warto powtórzyć badania, czy jednak nic to nie zmieni? W składzie syrop ma sorbitol, czyli odpowiedni dla diabetyków. Dziś mierzyłam cukier glukometrem 1 godzinę po każdym posiłku i mniej więcej każde z nich było w granicach 85-100 mg/dl. Nawet zjadłam batona, aby sprawdzić czy cukier mi skoczy i poziom po godzinie był w wysokości 112 mg/dl. Mam już zaplanowaną wizytę u diabetologa, jednak chciałam się wcześniej poradzić, bo boję się, że ten łyk syropu narobił niezłego zamieszania... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje powtórzyć badanie. proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę oraz u diabetologa na pewno wizyta się przyda.