Czy taka bakteria w ciąży jest bardzo groźna?

GWitam serdecznie prosze o pomoc. Pseudomonas Spp Miałam brany wymaz z pochwy do badania i wyszło to dziadostwo :( dodam, że jestem w 36tc od ginekologa dostałam antybiotyk profilaktycznie bo niby w ciazy tego się nie leczy za wiele się od niego nie dowiedziałam. Niecały miesiąc temu wyszły mi bakterie w moczu ponad 200 mój ginekolog to zlekcewazyl Dopiero po przyjściu do domu przewertowalam Internet mało informacji znalazłam o tej bakterii w ciazy. Czy z dzidzia będzie ok do jakiego lekarza powinnam się udac Lub jakie badania wykonać?

Zakażenie Pseudomonas jest wskazaniem do antybiotykoterapii zgodnej z antybiogramem. W ciąży należy leczyć go antybiotykami, które można przyjmować w ciąży. Być może właśnie taki antybiotyk dostała pani od ginekologa. Jeśli nie ufa mu Pani, myślę, że nalezy zmienić lekarza.