Czy ten lek osłabia działanie antykoncepcji?

Dzień dobry, Od 3 miesięcy biorę powiększona dawkę escipramu -20 , czy obniża to jakość antykoncepcji?(Vibin od 4 mięs) czy mogę uprawiać stosunek bez prezerwatywy i nie bać się o niechcianą ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Escipram, według dostępnych informacji, nie wchodzi w interakcje z doustną antykoncepcją hormonalną w postaci pigułek Vibin. Zatem ochrona antykoncepcyjna nie powinna być osłabiona.

Proszę jednak pamiętać, że dla całkowitej pewności i zagwarantowania tabletkom hormonalnym jak najlepszej przyswajalności warto je zażywać, zachowując odstęp czasowy i nie łącząc ich z innymi lekami, suplementami diety czy preparatami ziołowymi.

Więcej na temat interakcji, w które może wchodzić doustna antykoncepcja hormonalna w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.