Czy tętno wzrosło przy przeziębieniu?

Od jakiegoś czasu biorę na obniżenie tętna betalok. Jestem teraz trochę przeziębiona, gorączka i ból gardła. W ogóle ten betalok praktycznie nie działa. Czy wysokie tętno o utrzymujące się w ciągu dnia do prawie 100, może być powodem przeziębienia? Do tej pory lek działał bez zarzutów. Proszę o jakąkolwiek odpowiedź, będę wtedy spokojniejsza

Do najczęstszych przyczyn podwyższonego tętna (zwiększonej częstości pracy serca) należą infekcje, zaburzenia jonowe i hormonalne (np. nieprawidłowa funkcja wydzielnicza tarczycy) oraz niedokrwistość. Jeżeli po ustąpieniu przeziębienia dolegliwości nie wycofają się, proponuję oznaczyć morfologię, stężenie sodu, chlorków, wapnia i potasu oraz ft3, ft4 i TSH.