Czy to mogło mieć wpływ na funkcjonowanie serca?

Witam Mam 40 lat jestem kobietą. Ostatnio dostałam uczucia arytmii. I pytanie jest takie czy moglam jej dostać przez zarzycie 2 rodzajow witaminy b12 mianowicie Metylokobalamina w dawce 250 mg cyjanokobalamina w dawce 1000 mg. Stalo się tak gdyz zakupilam witamine b12 1000 mg zapominajac ze w multiwitaminie Solgar tez jest ona i pod inna postacia. Czy to moglo miec wplyw na funkcjonowanie serca... Dodam ze tego dnia malo pilam napoi. Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

przed podjęcem decyzji przyjmując witamine b12 najlepszym wyjściem jest wykonanie badanie diagnostyce i monitorowaniu niedoboru witaminy B12. Dobrym pomysłem jest wykonanie zestawu badań z pakietu anemia. Oprócz oznaczenia poziomu B12 i morfologii, badane jest rówież żelazo, transferyna, ferrytyna oraz kwas foliowy.

Z w/w wynikami udać się do lekarza (POZ) lub rodzinnego który oceni czy był wpływ na funkcjonowanie serca.

Pozdrawiam