Czy to możliwe, że okres może się spóźniać przez to plamienie?

Witam,
dwa tygodnie przed okresem dostałam lekkiego plamienia, które było słabe, trwało 2 dni i się skończyło. Przed tym plamieniem dostałam okres tak jak powinnam, a teraz powinnam dostać okres 12 grudnia i jeszcze go nie mam:(
Czy to możliwe, że okres może się spóźniać przez to plamienie?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję!

Witam serdecznie,
plamienie w środku cyklu może być związane z owulacją. Wówczas nie jest to powód do niepokoju.
Inną przyczyną plamienia mogą być zaburzenia hormonalne. One mogą spowodować zaburzenia cyklu. Należy w takiej sytuacji udać się na wizytę do ginekologa oraz wykonać odpowiednie badania hormonalne. Na tej podstawie być może konieczne będzie włączenie odpowiedniego leczenia.
W przypadku braku miesiączki zawsze należy wykluczyć ciążę. Gdyby ciąża się nie potwierdziła i nie pojawiła się miesiączka, należy udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam