Czy to normalne ciśnienie u 31-latka?

Witam. Mężczyzna wiek 31, skoki ciśnienia mierzone w tydzień, średnia wynosi 150/90 T : 90. Palący, prowadzony w większości siedzący tryb życia. Czy to normalne ciśnienie ?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

Wymaga Pan wizyty u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu przeprowadzenia badania fizykalnego po którym zlecone zostanie na miejscu EKG spoczynkowe oraz odpowiednia diagnostyka z krwi np morfologia z rozmazem, CRP, lipidogram, glukoza, ALAT, TSH, kreatynina, kwas moczowy, PSA.

Lekarz zaleci odpowiednie zalecenia dotyczące aktywności fizycznej do obecnego Pańskiego zdrowia

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

specjalista medycyny naturalnej