Czy ucisk dwoma palcami na tętnice może doprowadzić do utraty przytomności?

Witam. Mam takie pytanie,studiuję na 2 roku medycynę i nurtuje mnie jedno pytanie. Czy ucisk dwoma palcami na tętnice i to silnie może prowadzić do utraty przytomności ? A jeśli tak to dlaczego ? i jakie towarzyszą temu objawy ? Pytam bo jak mówiłem wcześniej studiuję medycynę na kierunku (kardiologicznym) i nie długo przygotowuje się do wykładu o brardykadii . proszę o jak najwięcej szczegółów.Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety medycyny nie da się studiować na kierunku kardiologicznym, a każdy student medycyny po pierwszym roku i zaliczeniu egzaminu z anatomii prawidłowej i fizjologii zna nie tylko budowę ale także mechanizmy zjawisk zachodzących w organizmie człowieka. Proszę więc nie podszywać się pod studenta medycyny.

Studenci medycyny doskonale wiedzą, gdzie są punkty, których uciśnięcie powoduje zwolnienia akcji serca. Nie dowiadują się tego z internetu...
Tego typu wiedza nie jest niezbędna laikowi, to nie są żarty, można zatrzymać akcję serca.