Czy urządzenie, które wykonuje standardowy rezonans, może wykonać także ten funkcjonalny?

Dzień dobry, chciałbym, które placówki w Polsce wykonują funkcjonalny rezonans magnetyczny? Czy urządzenie, które wykonuje standardowy rezonans może wykonać także ten funkcjonalny? Dziękuję za ew. odpowiedz Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Istnieją w Polsce miejsca które wykonują to badanie, jednak jest do tego potrzebne specjalne urządzenie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wszystko zależy od zakresu i rodzaju rezonansu magnetycznego. Na pewno takie badanie można wykonać w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku a gdzie jeszcze w Polsce tego niestety nie wiem. Pozdrawiam