Czy w moim przypadku należy brać preparaty na erekcję?

Witam. Wiek 25 lat, praca biurowa, hybrydowa.Od maja moje życie stało się bardzo stresujące, nagła śmierć bliskiej osoby, burzliwe rozstanie po dłuższym związku, stres w pracy, dodatkowy stres związany ze złamaniem nogi przez moją 91letnią babcię. Od około 2,5/3 tyg zauważyłem, że zmniejsza mi się libido, od około 1,5 tyg czuje się na co dzień zmęczony, przemęczony. Dwa tygodnie temu biegałem i miałem siłę po bieganiu, teraz nie potrafię przebiec 500 metrów a biegałem 5km, nie mam siły, nie mam humoru i mało jem.. jakiś czas temu zacząłem się odchudzać (91kg 184cm wzrostu) dietetyk kliniczny rozpisał mi dietę, jedząc około 2400 kalorii czułem się lekko głodny, teraz jem 800 i nie mam siły zjeść więcej. Na co dzień czuje zmniejszony popęd seksualny, czuję się lekko przytłoczony. Czy w moim przypadku należy brać preparaty na erekcję? lub suplementy diety poprawiające libido?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Ma pan za sobą bardzo stresujący okres w życiu. Być może objawy, które Pan opisał, to wołanie organizmu o chwilę przerwy i regeneracji. Gdy w życiu pojawia się wiele zmartwień i stresów, nasze zasoby poznawcze wyczerpują się, co za tym idzie mamy mniej siły, jesteśmy mniej skoncentrowani. Niejednokrotnie, w trudnym czasie również popęd seksualny znacznie spada. Myślę, że zrobienie sobie krótkich "wakacji" pomoże w regeneracji organizmu. Można również umówić się na konsultacje psychologiczne lub seksuologiczne, jeśli problemy ze zmniejszającym się libido Pana niepokoją.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska