Czy w trakcie miesiączki można zajść w ciążę?

Jestem w 6 dniu okresu, dzisiaj kochałam się w moim partnerem, bez prezerwatywy. On twerdzi, że wyjał penis przed wytryskiem... ja jednak się boję... Czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

każdy stosunek bez zabezpieczenia niesie ze sobą ryzyko ciąży. Tak jest i w Pani przypadku. Nawet jeżeli Pani partner zdążył wyjąć członek przed wytryskiem, to pozostaje jeszcze kwestia preejakulatu (który również zawiera plemniki).

Aby uniknąć strachu, następnym razem proszę stosować jakieś zabezpieczenie. Polecam Pani nasz serwis o antykoncepcji.