Czy wpływ na wyniki może mieć przeziębienie i gorączka dziecka 2 dni przed badaniem?

Witam,synek miał robioną morfologię,4 tygodnie po anginie,ma 6 lat,ale niestety w dniu robienia badania tez był przeziebiony,3 wartości ma za wysokie ,jedna za niska,mianowicie:Neutrocyty:70% norma 25-60,limfocyty w porządku i eozynocyty też w porządku,LYM 16% norma 25-50,GRA 74% norma 25-60,WBC 11 norma: 4.5-15.5, płytki krwi 335 norma140-350,RBC 5.30 norma 4.50-5.90,HGB 14.2 norma 11-16,8.Crp: 4.4 norma 0.0-5,0.Bardzo się denerwuje tymi wynikami a wizyta za 4 dni dopiero.Czy wpływ na wyniki może mieć przeziębienie,i gorączka dziecka 2 dni przed badaniem? Ogólnie synek nie wygląda na chorego ,apetyt ma duży,energi za dwoje,ale niepokoja mnie te wyniki,proszę o odpowiedz.Barbara.

Lek. Michał Lenard

Infekcja może mieć wpływ na wyniki badań. Nie ma potrzeby się denerwować, należy zgłosić się do lekarza w wyznaczonym terminie. Pozdrawiam!