Czy wyniki kontrolnych badań krwi powinny niepokoić?

Witam. Jestem kobietą, mam 23 lata. Dwa razy w ciągu roku robię sobie kontrolne badania krwi. Dzisiaj odebrałam wyniki i trochę się zaniepokoiłam niektórymi wartościami: podwyższone RDW 14,8% (norma 11,6-14,5%), obniżony hematokryt 35,5% (norma 37-47%) oraz wysoki poziom żelaza 157ug/dl (norma 40-145ug/dl). Dodam, że nie suplementuję się żadnymi preparatami. Pięć dni temu skończyła mi się miesiączka. Czy wyniki powinny mnie niepokoić? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po zapoznaniu się ze wszystkimi wynikami będzie można coś więcej powiedzieć