Czy z depresji można wyleczyć się na stałe?

Witam.Chcialabym uzyskac informacje dotyczace depresji i stanow lekowych.Mialam zdiagnozowane glebiej zaawansowane stadium depresji oraz stany lekowe,na co leczylam sie przez rok u psychiary lekami antydepresyjnymi. Planowanie i chec popelnienia samobojstwa przepelnialy moje dni.Przerwalam leczenie praktycznie z dnia na dzien. Na poczatku bylo gorzej,ale od pol roku zyje bez stanow lekowych,bez mysli samobojczych.Czy to mozliwe,ze bez lekow i objektywnej zmiany w zyciu 'wyleczlam' sie na stale?

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Przejście epizodu depresyjnego nie zawsze musi oznaczać, że depresja powróci. W przypadku przerwania leczenia lub nieleczenia istnieje jednak duże prawdopodobieństwo nawrotów. Jest to uzależnione od wielu czynników etiologicznych, tym samym nie znając Pani sytuacji trudno odpowiedzieć na to pytanie. Polecam wizytę u psychologa/psychoterapeuty, gdzie będzie Pani mogła przedyskutować tę kwestię.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Pyter
http://michalpyter.com