Czy z powodu lęku i strachu przed porodem można wykonać cesarkę?

Panicznie boje się porodu.Do tego ból kręgosłupa na samym dole. Rok temu rodziłam poród VI Dziecko mimo nacięcia krocza z trudnościami wyszło ponieważ zaklinowalo się w pozycji podparcia rączka pod broda. Czy jest możliwość abym mogła mieć cesarke przez swoje lęki i obawy przed kolejnym porodem? Jeżeli tak co zrobić? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

W takim wypadku powinna Pani udać się do lekarza psychiatry i od niego dostać skierowanie na cesarskie cięcie. Odpowiednie zaświadczenie od psychologa również mogłoby się przydać dla pewności. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Tak, zaświadczenie o takich wskazaniach do cesarskiego cięcia może wystawić lekarz psychiatra i/ lub psycholog po wcześniejszej konsultacji.

Pozdrawiam!