Czym spowodowane jest nagłe szybkie bicie serca?

Dzień dobry. Jeżeli po około rocznej przerwie od sportu wróciłem na mniejsze obroty i po wysiłku na siłowni w trakcie powrotu z niej dostałem nagłego szybkiego bicia serca. Chciałbym się dowiedzieć czy to jest spowodowane tak długa przerwa? Dodam ze mam tezyczkeni Miałem rok temu robiony rezonans serca i holtery i nic niee wykazało. Jest się czym obawiać? Bywałem już u paru lekarzy i miałobyc dobrze a wyszło takie coś. Jest się czym obawiać?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli był to jednorazowy epizod po wysiłku od dłuższego czasu, to nie ma powodu do obaw. Sugeruję wracać stopniowo do wysiłku fizycznego i w razie powtarzania się objawów zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam!