Dlaczego mam parcie na stolec przy PCOS?

Witam mam 31 lat kilka lat temu miałam problemy z jajnikami wykryto u mnie polistyczne jajniki chciałam z mężem dziecko liczyłam się po 5 latach udało się zająć w ciążę córką ma teraz 3 lata.Teraz staraliśmy się przez 3 miesiące o 2 potomstwo od 2 tygodni bolą mnie jajniki najwięcej prawy byłam u ginekologa stwierdził że jestem już po owulacji ale na jajniku jest pęcherzyki i naraze nie wiadomo czy to ciąża teraz od 2 dni boli mnie narka i delikatnie prawy jajnik co to może znaczyć czy to może świadczyć o chorobie czy już jestem przewrazliwiona . Dodam że źle się czuje jestem rozdrazniona zmęczona ciągle mam duży apetyt i często chodzie do łazienki nie tylko siku ale ciągle mam parcie na kupę. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wskazane przez Panią dolegliwości mogą wynikać zarówno z obecności cyst na jajnikach spowodowanych chorobą – PCOS, jak i mogą wskazywać na wczesne objawy ciąży. Bez badania nie sposób tego stwierdzić.

O symptomach wczesnej ciąży przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-tygodnie-ciazy-objawy-przebieg-badania.

Na pewno w tej sytuacji należy wykonać badanie laboratoryjne z krwi na obecność beta hCG, bądź wykonać test ciążowy, w przypadku gdy od zbliżenia upłynęło co najmniej 14 dni. Jeżeli ciąża zostanie wykluczona, wówczas warto jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem, ponieważ parcie na stolec czy dolegliwości bólowe może powodować zespół policystycznych jajników, która to choroba także często jest źródłem niepowodzeń przy staraniach o ciążę.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-dolegliwosci-i-symptomy-moga-swiadczyc-o-pcos.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.