Dlaczego mam problemy z żołądkiem?

Od mniej więcej dwóch tygodni mam problemy z zoladkiem. Po kazdym posilku czuję dyskomfort, zwiekszyla sie też produkcja gazów. Zastanawiam się czy powinnam zrobić jakieś badania eliminujace choroby jelit czy to nic powaznego i czekać aż minie? Dodam że mam 24 lata,staram sie prowadzić zdrowy styl życia,jestem w trakcie zmiany diety na wegetarianska,czasem jednak mam skłonności do jedzenia fastfoodow i slodyczy oraz picia kawy i alkoholu. Pracuje fizycznie i mam dosyć sporo stresu.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić podstawowe badania. Zarówno stres, fast foody, nadmiar kawy, jak i alkohol mają niekorzystny wpływ na żołądek, więc warto to sprawdzić.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka