Dlaczego mam taką biegunkę podczas karmienia piersią?

Witam Od dłuższego czasu mam biegunkę pare dni po czym znów przestaje i nawraca. Po każdym posiłku pojawiają się wzięcia ból brzucha i wodnista żółta biegunka, bulgot w brzuchu. Dodatkowo karmię piersią i nie wiem jak sobie pomoc aby ją zatrzymać proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno cokolwiek doradzić, ponieważ nie napisała Pani jak długo trwa ta biegunka, natomiast na pewno wymaga konsultacji lekarskich, zwłaszcza jeżeli pojawia się po każdym posiłku. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/biegunka.

Kilkudniowa biegunka w takiej postaci może mieć podłoże wirusowe – wówczas leczenie będzie objawowe, polegające na nawadnianiu oraz stosowaniu elektrolitów i leków przeciwbiegunkowych Najbezpieczniejsze w okresie laktacji będą te przeznaczone dla dzieci oraz węgiel leczniczy. Może Pani także zażywać probiotyki przeznaczone do walki m.in. z biegunkami. Więcej porad pod tym adresem: https://parenting.pl/biegunka-a-karmienie-piersia.

Proszę również pamiętać, że z uwagi na fakt karmienia piersią jest Pani bardziej narażona na odwodnienie oraz osłabienie, dlatego nie należy bagatelizować objawów utrzymujących się przez dłuższy czas, czyli ponad dwie doby. Być może zechce Pani przeczytać także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/przewlekla-biegunka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.