Dlaczego mam taki ból po skurczu w piersi?

Witam serdecznie. Mam 53 lata, jestem opiekunem osób starszych. Mam pacjentkę chorą na multipleksoskleroze, nie chodzi więc sporo się jej nadzwigam, ostatnio (po 7 tygodniach dźwigania) złapał mnie skurcz w lewej piersi, mięśniu piersiowym, najpierw bolało po tym skurczu lekko a teraz trzy dni po, tak jak by ktoś mnie uderzył, ból jest pod pachą z boku piersi i pod piersią, żebra, czy to normalne po skurczu? Proszę o odpowiedź z góry serdecznie dziękuje

Ponieważ ból może powodować nieprawidłowe przyjmowanie pozycji warto skonsultować się z dobrym fizjoterapeutą, być może korzystne będzie zastosowanie ćwiczeń rozciągających.

Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl