Dlaczego mam taki niski poziom Hcg?

Dzień dobry! Bardzo się martwię, w sobotę dopiero wybieram się do lekarza i się denerwuję, że coś nie jest tak. Leczę się na PCO i udało mi się zajść w ciążę robiłam badanie w pt 01.07 i wyszło hcg 55,8 mlU/ml, progesteron 14,4 ng/ml a dziś powtórzyłam badanie i wyszło (06.07) hcg 147,17 mlU/ml a progesteron 38,6 ng/ml. Ostatnia miesiączka nastąpiła 20.05 i trwała 5 dni. Proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo się martwię. Dziękuję za pomoc!

Witam serdecznie!

Wg ostatniej miesiączki 1 lipca był to Pani 5tydzień i 6 dzień ciąży. W tym czasie normy betaHCG są raczej wyższe. Powtórne badanie betaHCG po 5 dniach również daje zaniżone wartości co przemawia za młodszą ciążą. Domyślam się, że ze względu na zespół policystycznych jajników Pani cykle nie były regularne i owulacja występowała w różnych dniach cyklu. Takie założenie tłumaczyłoby proporcjonalnie niższe wartości betaHCG. Na najbliższym badaniu USG okaże się ile tygodni ma ciąża i ostatecznie potwierdzi nasze hipotezy.

Dla uspokojenia mogę dodać, że dobrym czynnikiem rokowniczym jest stały, proporcjonalny przyrost hormonu.

Poziom progesteronu jest w normie i nie powinien budzić Pani obaw. Najczęstszym objawem niskiego stężenia progesteronu są plamienia w pierwszych tygodniach ciąży. O tych Pani nie wspomina.