Dlaczego mam to pieczenie ud?

Witam od ponad roku odczuwam wewnątrz obu ud z przodu i z tyłu w biodrach i lędźwiach bardzo mocny chłód aż czasami czuję szczypanie skóry, neurolog stwierdził że to może być meralgia z parestezjami zaś ortopeda zrobił prześwietlenie bioder i wszystko wyszło ok powiedział że nie wie od czego to może być, kazał zrzucić mi wagę bo jestem osobą otyłą, rehabilitacja też nie przyniosła poprawy, proszę o pomoc, od czego może być te ciągle uczucie wewnętrznego zimna w obu nogach od lędźwi aż do kolan... Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pani takie dolegliwości, które mogą zmniejszać komfort życia oraz budzić pewien niepokój.

Objawy skórne, polegające na uporczywym odczuwaniem zimna konkretnej partii ciała, mogłyby wskazywać na przyczyny neurologiczne.

Prawdopodobnie przyczyną takiej przypadłości są parestezje, o których wspomniał Pani lekarz neurolog. Jest to zespół objawów, w których skład wchodzą: mrowienie, uczucie gorąca, palenia lub zimna, drętwienia oraz odczuwanie wibrowania. Dotyczą całego ciała, jednak najczęściej skupiają się na kończynach dolnych i górnych.

Takie dolegliwości mogą występować na skutek uszkodzenia nerwów obwodowych. Parestezje mogą być również wynikiem zwyrodnienia dysków międzykręgowych, w efekcie, czego dochodzi do ucisku korzeni nerwowych. Takie objawy mogą występować stale lub czasowo, ale najważniejsze by w porę wprowadzić właściwe leczenie.

Z racji odległości, trudno jest ocenić aktualny stan Pani zdrowia. Zalecamy, zatem ponowną konsultację z lekarzem neurologiem. Prawdopodobnie trzeba będzie przeprowadzić dalszą diagnostykę, aby poznać dokładną przyczynę takiego stanu. Możliwe, że będzie trzeba wykonać badanie EMG, czyli elektromiografię.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/emg

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.