Dlaczego mam wyższy poziom cukru we krwi na czczo?

Witam, chciałabym się dowiedzieć dlaczego mam wyższy poziom cukru we krwi na czczo, pomimo że bardzo ograniczyłam spożywanie cukru, a nawet można by rzec że go wyeliminowałam. Wcześniej jak jadłam słodycze i nie zwracałam uwagi na spożywanie cukru, miałam nie więcej niż 89 mg/dl, a jak wyeliminowałam cukier mam 101mg/dl. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

na wyniki cukru na czczo nie mają wpływu jedynie spożywane cukry zawarte w słodyczach. Być może Pani ogólna dieta nie jest właśiwa i spożywa Pani produkty, które mają wysoką zawartość cukrów. Podwyższony cukier może mieć także podłoże genetyczne.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk