Dlaczego nie mogę zasnąć po naturalnym antydepresancie?

Witam. Wzielem 5htp 100mg plus magnez b6 90mg Nie moge zasnac i czuje sie pobudzony. Czy Mam brac 5htp bez dodatkow. Nigdzie nie wyczytalem w internecie Ze 5htp pobudza. Raczej odwrotnie, powoduje sennosc.

Witam,
niestety ten preparat nie ma badań klinicznych. Natomiast jest wiele badań dotyczących tryptofanu. Niestety nadzieje pokładane w trypofanie nie były spektakularne. Wiec tryptofan nie jest lekiem antydepresyjnym. Choć wiadomo, że tryptofan jest prekursorem serotoniny. Serotoninia jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym m. inn. za nastrój oraz sen. Leki przeciwdepresyjne z reguły podajemy rano i musimy poczekać na ich działanie. Zaburzenia snu są dość skomplikowane mogą mieć podłoże anatomiczne, czynnościowe, psychiatryczne, neurologiczne. Jeśli trwają długo i nie chcą ustąpić, to doradziałabym kontakt ze specjalista. Jest też badanie badające sne czyli polisommografia. Pozdrawiam.