Dlaczego otrzymałam wcześniej okres?

Od 3 lat stosuje tabletki antykoncepcyjne. Miesiąc temu nie dostałam krwawienia z odstawienia, lekarz nie nadal mnie ale stwierdził że tak się zdarza i kazał normalnie kontynuować branie tabletek. Teraz krwawienie dostałam tydzień przed odstawieniem podczas brania tabletek. Jest ono bardzo obfite, bolesne i długie. Co może być przyczyną ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa być może to zaburzenia hormonalne