Dlaczego nie mam kolejnego okresu?

Mam 27 lat. W sierpniu po kilku miesiącach brania odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy okres był z odstawienia, drugi po 38 dniach, kolejny po 27 dniach i wszystkie trwały 4 dni. Teraz jest 30. dzień cyklu i ja nadal nie mam okresu. Brzuch boli mnie już od 5 dni i mam dużo białej wydzieliny. Dodam, że od dnia odstawienia staramy się z mężem o dziecko z tym, że w ostatnim miesiącu kochaliśmy się dopiero od 17 dnia cyklu, gdyż mój mąż często wyjeżdża za granicę. Ciążę raczej wykluczam. Czy powinnam iść do lekarza, czy na razie czekać bo to wina odstawionych tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia miesiączkowania mogą się utrzymywać do pół roku.
Trudno określić czy brak miesiączki jest spowodowany odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych, czy też ciążą.

Proponuję wykonanie testu ciążowego. W przypadku ujemnego wyniku powtórzenie go za tydzień.
Gdyby oba wyniki były ujemne a miesiączka się nie pojawiła, proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam