Dlaczego pojawił się u mnie ból jąder?

od tygodnia bolało mnie lewe jądro, byłem u lekarza POZ i nic on nie stwierdził. dostałem skierowanie do urologa ale nawet z pilnym skierowaniem muszę czekać trzy tygodnie. Dziś z rana juz praktucznie nie czułem żadnego bólu a po południu zaczeło boleć drugie czyli prawe( lewe juz nie boli) . dodam ze dwa tygodnie temu wyszedłem ze szpitala po cięzkim zapaleniu płuc gdzie przez 10 dni dostawałem trzy antybiotyki a CRP sięgało aż 176. Co to moze być? Co robić?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Domyślam się, że ból jąder jest dla Pana niepokojący, zwłaszcza po przebytej ciężkiej infekcji i przyjmowaniu antybiotyków. Przede wszystkim ważne jest, by nie ignorować tego objawu, zwłaszcza jeśli pojawił się nagle i jest intensywny.

Ból jądra może być spowodowany różnymi czynnikami. Możliwe przyczyny obejmują m.in. infekcje (np. zapalenie jąder lub najądrza), urazy, skręt jądra (stan wymagający natychmiastowej pomocy medycznej), a także problemy związane z przepływem krwi. Niektóre infekcje, zwłaszcza te związane z układem moczowym, mogą również powodować ból w tej okolicy.

W Pana przypadku ważne jest monitorowanie objawów, szczególnie jeśli ból przenosi się z jednego jądra na drugie. Jeśli ból jest silny, utrzymuje się, lub pojawiają się dodatkowe objawy, takie jak opuchlizna, zaczerwienienie, gorączka, czy problemy z oddawaniem moczu, należy szukać pilnej pomocy medycznej.

Do czasu wizyty u urologa, warto stosować ogólne środki łagodzące, jak odpoczynek, unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego czy stosowanie zimnych okładów, jeśli to przynosi ulgę.

Oto kilka artykułów, które mogą poszerzyć Pana wiedzę na temat możliwych przyczyn bólu jąder:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-najadrza-i-jadra

https://portal.abczdrowie.pl/skret-szypuly-jadra

Pozdrawiam i mam nadzieję, że objawy ustąpią jak najszybciej, a przyczyna okaże się błaha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.