Dobranie diety dla 25-letniej osoby

witam serdecznie mam 25 lat i problem zawsze byłam szczupłą osobą ale jakiś czas temu sobie pozwoliłam na za dużo jaką dietę mogłabym stosować i ewentualnie ćwiczenia bo nic nie mogę dla siebie dobrać proszę o poradą pozdrawiam

witam serdecznie, najlepszym i najefektywniejszym sposobem na odchudzanie jest racjonalna dieta ubogoenergetyczna. Regularne posiłki, ograniczenie ilości spożywanych kalorii, pełnoziarniste produkty zbożowe, dużo warzyw i owoców, picie wody, chude produkty mleczne i mięsne, ryby, to najlepszy sposob na racjonalne odchudzanie.