Dodatni test przesiewowy dla przeciwciał przeciw antygenom

p-ciala p /jadrowe dodatni test przesiewowy dla przeciwcial przeciw antygenom dsDNA,histony rybosomalne bialko P nRNP,Sm ,SS-B,SSA,Scl-70,Jo-1;dodatni wskazane wykonanie badania ANA3w celu identyfikacji przeciw cial interpetacja wyniku badan wartosc referencyjna wynik ujemny ;indeksu 0,8 wynik graficzny indeksu 0,8-0,99 wynik dodatni indeksu =1,0 wartosc indeksu ANA 5,04

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Z wynikami należy udać się do lekarza internisty lub reumatologa, który odniesie je do Pani objawów.

Niestety informacją odnośnie wyników nie jest czytelna - czy wszystkie podane przeciwciała z pierwszego zdania dały wynik dodatni? Jeśli tak zalecam pilną konsultacje reumatologiczną