Duszności, zawroty głowy i kłucie w klatce piersiowej na skutek nerwów

Od kilku lat mam dość uporczywy problem. Nerwy, sport bądź długi śmiech wywołują u mnie duszności, kłucie w klatce piersiowe, kaszel. Robiłam badania pod kontem chorób płuc i nic nie wykazały. Lekarz przepisał mi silne leki na uspokojenie po których zaczęłam 'widzieć' rzeczy, które nie miały miejsca. Przeprowadziłam się do Turcji, tutejszy klimat (gorący i wilgotny) niestety nie pomaga. Mam duszności, ciężko mi się oddycha,kręci mi się w głowie. Mogę sobie jakoś pomóc przed pójściem do lekarza?

Proponuję zastosować trening relaksacyjny Jacobsona, który pomoże Pani się bardziej rozluźnić, a także zwróci większą uwagę na sposób w jaki Pani oddycha. Podobnie pomocne mogą być wszelkie relaksacyjne metody oddechowe (proponuję poszukać w Internecie programu Calmer i z nim pracować nad oddechem), które pozwolą Pani bardziej świadomie oddychać i kontrolować w pełni ten proces tak, by duszności nie nawracały i czuła się Pani lepiej. Powodzenia.