Duży apetyt na słodycze od kilku tygodni a możliwość cukrzycy

Od kilku tygodni mam niesamowity apetyt na słodycze. Ogólnie, biorąc pod uwagę inne pokarmy to mój apetyt jest raczej normalny albo nawet słaby. Tylko na słodycze mam ciągle ochotę. Zupełnie nie mam nad tym kontroli. Codziennie muszę zjeść coś słodkiego. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Zawsze tak średnio lubiłam słodycze a teraz ciągle potrzebuję więcej i więcej cukru.. Czy to może być cukrzyca? Dodam że ne tracę na wadze a jedynie trochę przybieram.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego wykluczyć. Proponuję oznaczyć poziom glukozy we krwi na czczo.