Duży wzrost poziomu cukru po zjedzeniu słodyczy

moje stezenie cukru na czczo to zawsze 4.9 ale po zjedzeniu duzej ilosci slodyczy wychodzi 9.5 czy to normalne? pownnam zrobic dodatkowe badania?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Poziom glikemii na czczo jest prawidłowy. Jeżeli chodzi zaś o glikemię po posiłkową, to wszystko zależy od czasu w jakim wykonywane jest oznaczenie. Jeśli badanie robione jest bezpośrednio (do godziny) po posiłku nie ma powodów do niepokoju a wynik możemy uznać za prawidłowy.