Działanie tabletek antykoncepcyjnych w przerwie pomiędzy opakowaniami

Dostałam miesiączkę w poniedziałek, a tak naprawdę zakończyła mi się już w środę - owszem, poleciało jeszcze trochę krwi, w małej ilości, a teraz leci taka brązowa wydzielina. Kochałam się z chłopakiem właśnie wczoraj, czyli w środę, biorę tabletki, ale musiałam zrobić 7-dniową przerwę na okres. Przerwała się nam prezerwatywa i sperma w niedużej ilości została we mnie. Czy istnieje ryzyko ciąży? Wiem, że plemniki mogą przeżyć nawet 7 dni, ale w piątek, biorę już kolejne opakowanie. Słyszałam, że podczas okresu oraz po okresie są dni bezpłodne.

Witam! Podczas stosowania antykoncepcji po zakończeniu każdego opakowania zawierającego 21 tabletek zaleca się wykonanie 7-dniowej przerwy na czas krwawienia. Czasami zdarza się, że podczas przerwy nie dojdzie do typowego krwawienia, a czasami krwawienie może się w ogóle nie pojawić. Niezależnie od krwawienia ochrona antykoncepcyjna podczas przerwy jest zachowana i nie ma powodów do stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Oczywiście tak jest w przypadku prawidłowego stosowania antykoncepcji. W Pani przypadku ryzyko ciąży jest minimalne czyli takie jakie wynika z prawidłowego stosowania doustnej antykoncepcji. Nie ma w tej sytuacji powodów do niepokoju, 8. dnia przerwy należy rozpocząć następne opakowanie. Pozdrawiam serdecznie!