Dziwna narośl na prawym jądrze

Witam! Obecnie mam 30 lat i jeszcze nigdy nie byłem u urologa. Od wielu lat mam dziwną narośl na prawym jądrze, wygląda jak trzecie jądro, tzn. jest wielkości jądra, ale jak dotykam to wydaje mi się, że jest miększe. Nigdy mi to nie przeszkadzało, dlatego też się tym nie interesowałem. Dopiero od kilku miesięcy mam od czasu do czasu (czasami cały dzień) dziwne bóle, kłucia z prawej strony na wysokości pachwiny i podbrzusza. Ból jakby promieniuje właśnie z okolicy jądra. Pytanie, co robić?

Witam!

Opisana zmiana może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych w Pana wieku należą: wodniak nabyty, nowotwór i przepuklina pachwinowa. Zmiany tej nie należy lekceważyć. Wskazana jest jak najszybsza konsultacja urologiczna w celu zbadania i wykonania ewentualnych badań dodatkowych. W tej chwili nic więcej powiedzieć nie można. Zachęcam pilnej wizyty u urologa! Pozdrawiam serdecznie!