Eczema chronicum na wycinku biopsji skóry

Witam na wycinku biopsji skóry wyszło mi eczema chronicum co to znaczy? czym najlepiej leczyć?

Witam.
Eczema czyli egzema, wyprysk. Eczema chronicum= przewlekły wyprysk.
Może mieć podłoże alergiczne lub niealergiczne (kontaktowe drażniące).

W leczeniu podstawę stanowi wykrycie substancji uczulającej lub drażniącej i wyeliminowanie jej z kontaktu. A jeżeli jest to niemożliwe, to przynajmniej ograniczenie kontaktu.
Ponadto stosuje się leczenie miejscowe (maści lub kremy steroidowe (sam steroid lub z odpowiednio dobranymi substancjami), inhibitory kalcyneuryny) oraz maści i kremy ochronne i odpowiednią pielęgnację skóry.