Grzybica, infekcja czy coś innego?

Witam. Mam 16 lat. Od kilku dni pojawiły mi się krosty na wargach sromowych dużych i małych, są one duże i bolące. W dodatku mam jakieś rany, które strasznie bolą. Na wargach sromowych mniejszych i koło łechtaczki pod tym kapturkiem. Strasznie mnie to boli. Przy oddawaniu moczu piecze i boli. Nie mogę chodzić, bo to podrażniam. Dotykać tym bardziej nie mogę. Do ginekologa boję się iść. Proszę o odpowiedź.

16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Dolegliwości opisywane przez Panią mogą wskazywać na infekcję - być może wirusową - na przykład wirusem opryszczki. Z uwagi na ból i pieczenie podczas oddawania moczu wskazane jest także badanie ogólne moczu, być może cierpi Pani również na zapalenie dróg moczowych.
Infekcje grzybicze raczej nie powodują powstawania owrzodzeń w okolicach intymnych.

Niestety konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość badania i obejrzenia zmian. Po postawieniu rozpoznania możliwe będzie włączenie leczenia.
Proszę może porozmawiać na ten temat z mamą.

Pozdrawiam